Czas doceniania rzeczy małych: przyroda

Świat zwolnił, ale to nie znaczy, że wziął głębszy oddech. Raczej go wstrzymał. Tak jak pewnie wielu z nas, zastanawiając się: „Co to wszystko oznacza dla mnie, co dalej?”

Aktualna sytuacja: co to znaczy dla podróżników?

Czy wyrywam się już myślami gdzieś w góry? Czy zastanawiam się, kiedy będzie można spakować plecak? Nie. Obserwuję, słucham, czekam… Planowałam Gruzję, marzyłam o Szwajcarii… Dziś przeglądam zdjęcia i jeszcze bardziej doceniam to, że udało mi się wcześniej spełnić marzenie i polecieć na Islandię, że widziałam piękno tak boleśnie doświadczonej dziś Lombardii…

To dla mnie czas akceptacji zmian i dostosowywania się do nowej codzienności. Przypuszczam, że przez jakiś czas po uspokojeniu się sytuacji będziemy poszukiwać ustronnych miejsc w pobliżu. Epidemia sprawiła, że świat zwolnił: biura podróży, pensjonaty, restauracje, linie lotnicze. Stajemy się ostrożniejsi, bardziej przezorni, uważniejsi…

Małe rzeczy: przyroda

To dla mnie czas obserwowania i doceniania małych rzeczy. Przyglądam się dziś z większą uwagą temu, co stanowi scenerię codzienności. Patrzę łaskawszym okiem na moje miejsce na ziemi i to, że nie jestem tu zamknięta w betonowej przestrzeni. Doceniam jeszcze bardziej las, który widzę z okien, i codzienny śpiew kosów – słyszę je z sypialni.

Jak bezpiecznie spacerować po lesie?

Obecnie wielu ludzi wybiera się na spacery po śląskich lasach. Lasy Państwowe zachęcają, aby przede wszystkim zostać w domu. Warto unikać kontaktu z innymi, skupisk samochodów, i szukać miejsc, gdzie nie narazimy siebie i innych.

Przeczytaj: Oficjalne zalecenie Lasów Państwowych

Aktualizacja 24.03.2020: od tego dnia zgodnie z najnowszymi zaleceniami pozostajemy w domach.

Podsumowując…

Jeśli tylko mogę, zostaję w domu. Przeglądam zdjęcia, porządkuję wspomnienia. Lepszego czasu na to nie będzie. Podróże, góry, wielkie sprawy – wszystko to zaczeka. Mam nadzieję, że gdy życie odzyska swój rytm, nie zabraknie uważności i umiejętności pytania o to, co tak naprawdę jest ważne… A może naturalny rytm jest właśnie teraz?

Dużo spokoju i zdrowia dla Was!

Published by

urodapodrozy.blog

Filolog i fotograf amator, podróżuję, szukając piękna. Staram się odkrywać i opisywać miejsca niezwykłej urody.

7 myśli w temacie “Czas doceniania rzeczy małych: przyroda

  1. I dlatego warto teraz odwiedzać lasy lublinieckie. Mało ludzi lub prawie w ogóle, a i miejscami pofałdowanie terenu przypomina góry🏞️ Polecam i pozdrawiam!

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.